Школа 25.03.2025
- Категорија: Škola mart 2025
- Објављено недеља, 27 April 2025 20:55
- Аутор Super User
- Погодака: 117
- Штампа
Радионица 25.03.2025.
Тема : Психофизичка припрема трудница за порођај Предавач/практичар: Надежда Спасић, спец смс
Кроз интерактивну радионицу и двосмерном комуникацијом са трудницама остварена је неопходна сарадња.
Објашњени су покрети и начини дисања којих је неопходно придржавати се у току самог процеса порођаја, како би порођај прошао што лакше за маму и бебу.
Трудницама су приказане, и са њима заједно примењене, вежбе које је неопходно радити како би тело било припремљено за порођајни процес.
Вежбе су осмишљене на основу програма и едукације којој су присуствовали овлашћени предавачи за психофизичку припрему трудница за порођај, а не представљају терет и напор за трудницу, већ само доприносе бољој физичкој и менталној припреми труднице за чин порођаја.
У паузама између примене вежби, предочена је разлика између вагиналног порођаја и порођаја путем царског реза.
Труднице које су присуствовале радионици добиле су брошуре са додатним информацијама о порођају које им могу бити корисне, као и списак неопходних ствари за прве дане у породилишту.
https://domzdravljabor.org.rs/index.php/ivn-s-i/sh-l-r-di-ljs-v/sh-l-2025/sh-l-r-2025/350-25-03-2025.html?print=1&tmpl=component#sigFreeId1ced469951