Тема: Значај правилне исхране у трудноћи и значај дојења

Предавачи:

• Светлана Видаић, спец. методике наставе, ДЗ Нови Сад
  • Весна Петровић,  патронажна сестра
  • Кристина Недељковић,спец. јавног здравља, начел.ППС ДЗ Нови Сад

Интерактивно предавање о квалитетној, здравој и разноврсној исхрани трудница, организацији подршке околине и особа од поверења , припреми мреже подршке, интеракцији родитења са дететом током храњењакао корака у развоју респонсивности родитељства. Анализирали смо домене подстицајне неге и сликовито приказали примере респонзивних реакција родитеља током храњења детета.

Уз поделу видео материјала приказан је значај периода раног развоја  и промена које се дешавају у периоду дојења. Приказане су и појашњене технике подоја, контакт кожа на кожу, развој и одржавање лактације у периоду дојења. Са малдим мајкама разговарло сео измлазавању мајчиног млека и проблемима који могу да се јаве али и начинима за њихово превазилажење.

Трудницама је указано на начин њихове исхране на бебу јер беба правилно расте и развија се а мама се осећа добро и одморно јер добија све неопходне хранљиве елементе.