„Подстицајно родитељство кроз игру кроз Школу родитељства службе поливалентне патронаже“

ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све заинтересоване родитеље да је дошло до промене у распореду одржавања радионица у Кутку за родитеље

Распоред радионица у мају месецу у Кутку за родитеље:

16.05.2023.

Предавач:   Снежана Милутиновић, спец.из области јавног здравља

Тема:         Респонзивно храњење

23.05.2023.

Предавач:   Весна Петровић, патронажна сестра

Тема:         Значај дојења и мајчиног млека

30.05.2023.

Предавач:   Весна Петровић, патронажна сестра

Тема:         Подршка читања са дететом

ПЛАН РАДИОНИЦА ЗА ПЕРИОД

АПРИЛ - ЈУН 2023.ГОДИНЕ

Април 2023.год.

04.04.2023.

• Предавач: Катарина Бугариновић,педагог
  • Тема:  Први долазак у вртић-уклапање у нову средину

11.04.2023.

• Предавачи: Снежана Милутиновић, патронажна сестра; Сузана Филиповић, педијатријска сестра; Љубинка Митић, гинеколошко-акушерска сестра
  • Тема:  Постављајте Питања, Ми Одговарамо

25.04.2023.

• Предавач: Љиљана Илић, стоматолог
  • Тема:  Орална хигијена најмлађих

Maj 2023.год.

09.05.2023.

• Предавач: Милијана Божић, логопед
  • Тема:  Психофизички развој детета узраста у другој и четвртој години

16.05.2023.

• Предавач: Горана Јошић, патронажна сестра
  • Тема:  Увођење немлечне исхране код одојчета

23.05.2023.

• Предавач: Снежана Милутиновић, спец.из области јавног здравља
  • Тема:  Респонзивно храњење

30.05.2023.

• Предавач: Весна Петровић, патронажна сестра
  • Тема:  Подршка читања са дететом

Јун 2023.год – Месец родитељства

06.06.2023.

• Предавач: Снежана Милутиновић, спец.из области јавног здравља
  • Тема:  Обујмо ципеле детета-игра је говоркоји дете најбоље разуме

20.06.2023.

Факултативни излет или друге активности

27.06.2023.

Обележавамо месец родитељства

Датуми и активности у јуну месецу подложни су променама, у складу са потребама и интересовањима родитеља

ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све заинтересоване партнере / родитеље да је дошло до промене у распореду одржавања радионица у Кутку за родитеље и Школи родитељства.

Радионица предвиђена за 11.04.2023. кроз Кутак за родитеље и радионица кроз Школу родитељства предвиђена за 12.04.2023. биће обједињене данас 12.04.2023.годса темом:

Комуникација са родитељима у саветовалишном раду кроз службу патронаже, педијатрије и гинекологије - „Постављајте питања, ми одговарамо“.

Радионицу воде:

Снежана Милутиновић, патронажна сестра

Љубинка Митић, гинеколошко-акушерска сестра

Сузана Филиповић, педијатријска сестра

KUTAK ZA RODITELJE

Svako od nas u roditeljstvo ulazi sa različitim iskustvima i uverenjima o tome kako se brine o deci, očekivanjima sredine da budemo idealni roditelji ali i razmišljanjima o tome kakav ko želi roditelj da bude.

Ovde počinje Naša zajednička priča. Ovaj KUTAK ZA RODITELJE osnovan je kao deo Škole roditeljstva, a u okviru Projekta “Podsticajno roditeljstvo kroz igru”.

Kutak1

Kao roditelji i staratelji, vi ste najvažnije osobe u životima male dece.

Dajete im hranu, ljubav, sigurnost i podstrek koji će im pomoći da uče i rastu, i fizički i psihički.

Mozak se, pre rođenja i tokom prve dve godine života, razvija jako brzo. Tokom ovog perioda rasta, deci je neophodna pravilna ishrana (počevši od majčinog mleka); sigurno, čisto okruženje; najmanje jedna odrasla osoba koja im pruža ljubav i pažnju; i mogućnost da se igraju i uče.

Svi želimo ono što je najbolje za našu decu, ali biti roditelj nije uvek lako.

Da bismo vam pomogli i dali ideje, pripremili smok Kutak za roditelje u kojem možete pronaći brošure, video materijale, i savete stručnjaka u oblasti raznog razvoja deteta.

--Unicef Srbija-

OBAVESTENJE- KUTAK ZA RODITELJE

10.03.2023.

Kutak za roditelje počeo je sa radom u Domu Zdravlja Bor , u okviru Projekta „Podsticajno roditeljstvo kroz igru“. Predavanja su interaktivna, online.

Online predavanja za roditelje dece uzrasta do 36 meseci odrzavaće stručna lica i saradnici Doma zdravlja Bor.

Prvo predavanje je odrzano na temu: Uvođenje nemlečne ishrane kod odojčeta, predavač patronažna sestra Gorana Jošic.

Sledeci online susret je sreda 15.03.2023. od 16:30 h. Tema: Obujmo cipele deteta - igra je govor koje dete najbolje razume ,predavač Snežana Milutinović

Na drugoj online liniji održaće se Škola Roditeljstva na temu: Dojenje ,predavač načelnica patronaže Novi Sad Kristina Nedeljković

22.03.2023. očekujemo mamu koja će nam svojim primerom uvesti u Responzivnu ishranu

Napravljena je grupa roditelja koja se svakim danom povećava !

Zahvaljujemo se gradu Bor što je podržao Projekat „Podsticajno roditeljstvo kroz igru“ ali i prepoznao potrebu otvaranja Kutka za roditelje!