Predavanje 12.07.2023

Predavač:    Svetlana Vidaić, spec.sms, trener programa Podsticajno roditeljstvo kroz igru

Tema:          Značaj pravilne ishrane trudnica i babinjara

Veliko je zadovoljstvo bilo slušati predavanje strukovne med.sestre i spec. metodike nastave zdrav.nege Svetlana Vidaić glavna sestra PPS DZ Novi Sad, kroz Školu Roditeljstva u okviru projekta „Podsticajno roditeljstvo

Održano je interaktivno predavanje o kvalitetnoj, zdravoj i raznovrsnoj ishrani trudnica, organizaciji podrške osobe od poverenja, pripremi mreže podrške, interakciji i komunikaciji roditelja sa detetom tokom hranjenja kao koraka u razvoju responsivnih roditelja.

Analizirani su domeni podsticajne nege i slikovito prikazani primeri responsivnih reakcija roditelja tokom hranjenja dece. Nakon realizovanog predavanja da ti su odgovori na na pitanja koja su imali prisutni.

Online edukacija interaktivnog tipa sa dvosmernom komunikacijom postiglo je pun efekat jer su svi učesnici zadovoljni.